تبلیغات
نوروز 96 را مهمان اصفهان باشید...! - اصفهان نما
نوروز 96 را مهمان اصفهان باشید
اصفهان، شهری غرق در تاریخ و هنر است که در مرکز فلات ایران تصاویری تماشایی را به دیدگان مردم هدیه می دهد. در کوچه ها و خیابان هایش عشق به هنر موج می زند. از سر و صدای بازار مسگران که حرف دلشان را بر جسمی بی جان نقش می کنند تا قدم به قدم پل هایش حکایت از ذوق ایرانی دارد. شهری که حیاتش را مدیون جوش و خروش زاینده رود است. حتی در زمانی که آبی از میانه ی شهر نمی گذرد عشق در آن جریان می یابد. خسته نمی شوی از تماشای تکه تکه ی این نصف جهانی که در سرزمینمان جای دارد.
تو را فرامیخوانم! به تماشای نصفِ جهان؛ و چه عبارت بیگانه ای! کجای نیم دیگر جهان دل هایی به وسعت این مردم در خود دیده است!؟ آری؛ حرف، حرفِ جلال است که گوید:
اصفهان را نیمه خوانند از جهان          صد جهان من دیده‌ام در اصفهان
گردشگری
ویژه برنامه های نوروز
هر ساله کمیته تفریحی شهرداری اصفهان نیز برای به جا آوردن رسم مهمان نوازی، برنامه های ویژه ای را برای مسافران و مهمانان نوروزی این شهر تدارک می بیند. برای مشاهده و دریافت این برنامه ها، به لینک زیر مراجعه نمایید...
برنامه های ویژه مسافران نوروزی
اسکان
در شهر
غذاهای سنتی
اصفهان، شهری غرق در تاریخ و هنر است که در مرکز فلات ایران تصاویری تماشایی را به دیدگان مردم هدیه می دهد. در کوچه ها و خیابان هایش عشق به هنر موج می زند. از سر و صدای بازار مسگران که حرف دلشان را بر جسمی بی جان نقش می کنند تا قدم به قدم پل هایش حکایت از ذوق ایرانی دارد.شهری که حیاتش را مدیون جوش و خروش زاینده رود است. حتی در زمانی که آبی از میانه ی شهر نمی گذرد عشق در آن جریان می یابد. خسته نمی شوی از تماشای تکه تکه ی این نصف جهانی که در سرزمینمان جای دارددین و مذهب: اکثریت مردم اصفهان پیرو دین اسلام و مذهب تشیع هستند اما ارامنه، یهودیان، مسیحیان و زرتشتیان و سایر اقلیتهای مذهبی نیز در شهر ساکن هستند.غذا: در گشت و گذار خوشمزه در شهر اصفهان می توانید یکی از غذاهای سنتی این شهر را میل کنید. بریانی، خورشت ماست، گوشت و لوبیا و کشک بامجان از جمله غذاهایی هستند که در اصفهان سرو می شوند.
سوغات
در کنار همه ی خوشگذرانی ها، یکی از تجربیات سفر، خرید سوغات است که می تواند لحظات خوشی را برای گردشگران فراهم کند. به هر گوشه ای از ایران که قدم بگذارید دنیایی از انتخاب ها برای خرید سوغات پیش رویتان قرار می گیرند و برای انتخاب مناسب تر، بهتر است قبل از سفر سوغاتی هایی که در مقصد انتظارتان را می کشند، بشناسید.
صنایع دستی، سوغاتی های ماندگارتری هستند که نقش و نگار و رنگ و لعابشان را از جان و دل هنرمندان و از عشقِ جاریِ در دست هایشان گرفته اند. صنایع دستی اصفهان حاصل ذوق و هنر استادکاران را به نمایش می گذارد و خاطره ای ماندگار از سفر را برایتان رقم می زند.
اصفهان به عنوان «شهر جهانی صنایع دستی» و «شهر خلاق صنایع دستی» در یونسکو و جهان شناخته شده است و با وجود 45000 هنرمند فعال، بیش از یک سوم صنایع دستی و هنرهای سنتی جهان را در خود جای داده است که بر همین اساس، گزینه های خرید بسیاری را پیش رویتان قرار می دهد!