تبلیغات
اصفهان نما - اماکن تفریحی اصفهان
پیش شماره های اصفهان
تقویم نمایشگاه اصفهان
14 مکان محبوب توریست ها
تمام گردشگران خارجی و داخلی اصفهان را با عنوان نصف جهان می شناسند.این دیار علاوه بر داشتن اماکن تاریخی و فرهنگی بیشمار و بسیار زیبا که هرکدام داستانی از یکی از ادوار تاریخ را بیان می کنند،دارای اماکن تفریحی متعددی می باشد.


 اصفهان از دیرباز تا کنون دارای اماکن تفریحی زیادی بوده است همچون زاینده رود و پارک های حاشیه آن که می توانید حس نشاط  و شور هیجان را در آن ها به دست آورید.همچنین مسولین اصفهان در این زمینه توسعه ی اماکن تفریحی اصفهان را با جدیت پیش گرفته که سال های آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
در این مطلب می خواهیم به معرفی برخی از اماکن تفریحی فعال اصفهان بپردازیم.

پارک جنگلی ناژوان:
این محل شامل محدوده ای نزدیك به ۱۲۰۰ هكتار در منتهی الیه شمال غربی اصفهان است كه توسط اراضی كشاورزی، باغهای دو سویه و رودخانه زاینده رود با توسعه شهری محصور شده است اراضی محدوده ناژوان بدلیل دارا بودن پوشش سبز و عبور رودخانه از آن در مجموع اقلیم معتدلتری نسبت به اصفهان دارد.
 
رطوبت بیشتر، وزش نسیم های محلی و اختلاف دما با شهر شرایط بسیار مناسبی را از نظر آب و هوایی برای این بخش از پیرامون شهر ایجاد می کند که همراه با چشم اندازهای زیبا ، جاذبه بسیار زیادی را برای شهروندان در زمینه گذران اوقات فراغت، تفریح، پیاده روی و ورزش فراهم کرده است.

پارك جنگلی ناژوان دارای مراكز گردشگری زیر می باشد :
 آکواریوم 
باغ پرندگان
باغ موزه پروانه ها
باغ خزندگان زنده 
تله سیژ
پارك آبی كودكان

پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

آکواریوم:
این مجموعه كه به عنوان اولین و بزرگترین آكواریوم كشور شناخته می¬شود در زمینی به وسعت 4000 متر مربع و در عمق 7 متری زیر زمین ساخته شده است. در این مجموعه ، آکواریوم های بزرگ 5 الی 10 متری ، آکواریوم های لمسی و سیلندر آکواریوم و نیز یک تونل آکواریوم به طول 35 متر و همچنین یک بخش عکس یادگاری ، فروشگاه هدایا و یک کافی شاپ هم طراحی و تعبیه شده است

آکواریوم اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

-سیزده عدد آکواریوم دیواری به طول4 متر
-ده عدد آکواریوم کوچک شامل ماهی های خاص و گومه های نادر
-تونل آکواریوم به طول 35 متر و گنجایش 1.5 میلیون لیتر آب
-سه عدد سیلندر آکواریوم بزرگ با گنجایش 2500 لیتر
-دو عدد آکوارم تاچ پول یکی شامل ماهی کویی ( کپور ژاپنی ) و دیگری ستاره های دریایی
-یک عدد آکواریوم با کانسپت آمازون که ماهی های رودخانه های آمازون را در خود جای داده است
آبزیان آکواریوم اصفهان حدود 5000 موجود زنده میباشد که بالغ بر 300 تا 350 گونه از ماهی های پنج قاره جهان را در خود جای داده است که حدود 100 قطعه از این آبزیان جزء خطرناکترین ، نادرترین و عجیبترین گونه از ماهیان میباشد . همچنین 6 نوع کوسه در تونل آکواریوم اصفهان زندگی میکنند .
آدرس :اصفهان، پارک ناژوان ، آکواریوم اصفهان         تلفن:37780013 - 37780014
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۸ الی ۲۲
قیمت بلیط: 21000 تومان

آکواریوم اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

 آکواریوم اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

باغ خزندگان زنده:
باغ خزندگان زنده واقع در پارك طبیعی ناژوان در سال ۹۱ با هدف آشنایی شهروندان  با انواع خزندگان و گونه های مختلف آن آغاز به كار كرد. از دیگر اهداف این مجموعه معرفی مار به عنوان یكی از با ارزش¬ترین موجودات در چرخه طبیعت با توجه به فواید آن از جمله كنترل آفات كشاورزی و باغبانی، استفاده از سم مار جهت داروسازی  و ... می-باشد.
این نمایشگاه دارای چهل آكواریوم شامل انواع مارهای خارجی و ایرانی ، مارهای سمی و غیرسمی، اژدهای كمودو ، تمساح آمازون ، بزرگترین اسكلت مار بوآ در ایران،  بزرگترین صدف كلاه¬خودی در ایران و ... می¬باشد.

آدرس: پل وحید – میدان سهروردی – جاده الفت             تلفن: ۳۷۷۷۳۸۳۱
ساعات بازدید : همه روزه از ساعت 8:30 الی ۲۱
قیمت بلیط: 7000 تومان

باغ خزندگان اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

 باغ خزندگان اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

تله سیژ ناژوان:
تله سیژ ناژوان واقع در ابتدای جاده الفت  ابتدای ورودی پارك ناژوان و به طول۱۹۲۵ متر و در هر ساعت قادر است ۱۰۰۰ نفر بازدید كننده را انتقال دهد. 
 
شهروندان می‌توانند سوار بر صندلی های تله سیژ در ارتفاع حدود۲۴ متری از سطح زمین و از بالای درختان و رودخانه گذر كرده و در هوای آزاد نظاره‌گر پارك طبیعی ناژوان بوده و از مناظر طبیعی لذت ببرند .
 
تله سیژ نوعی از تله كابین است كه به‌جای كابین و اطاقك محصور از یك‌سری صندلی‌های چهار نفره كه دارای ایمنی بسیار بالایی است و توسط اهرم های محكم نفرات را مهار و نگهداری می نماید استفاده می‌شود و بازدیدكنندگان می توانند با سوار شدن بر روی این صندلی ها در محیط آزاد و بر روی درختان و رودخانه و در ارتفاع بسیار بالا حركت نموده و از مناظر طبیعی لذت ببرند.

آدرس :‌ پل وحید – میدان سهروردی – جاده الفت                 ساعات بازدید : همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹
قیمت بلیط: 18000 تومان رفت و برگشت-9000 تومان فقط مسیر رفت
تلفن : ۹۵۰۱۵۹۱۵

تله سیژ اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

باغ پرندگان:
باغ پرندگان فعالیت خود را در مرداد ماه ۱۳۷۵ آغاز كرده است. این باغ با مساحتی بالغ بر ۵۵۰۰۰ مترمربع یكی از جاذبه های تفریحی شهر اصفهان است. این مجموعه كه بخشی از پارك جنگلی ناژوان است از معدود باغهای پرندگان در خاورمیانه می باشد. مساحت داخلی زیر توری باغ ۱۷۰۰۰ مترمربع و مساحت توری كه بر روی ۱۶ ستون متحرك به ارتفاع حداكثر ۳۲ متر قرار گرفته است ۴۰۰۰۰ مترمربع است.
بیش از ۱۲۰ گونه پرنده از مناطق مختلف جهان در باغ پرندگان گردآوری شده است.تعداد این پرندگان در حدود ۲۰۰۰ قطعه بوده و با توجه به شرایط زیست طبیعی آنها، در محیطهای مختلف به سر می برند
باغ پرندگان مكانی است كه امكانات ویژه ای جهت زندگی هر پرنده تقریباً مطابق با محیط زیست طبیعی آن پرنده اختصاص داده شده است.
 
باغ پرندگان اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

از جمله این امكانات موارد زیر را می توان نام برد :
 ۱) بركه ها : ۴ بركه كوچك و بزرگ در باغ پرندگان كه محل زندگی پرندگان آبچر مانند انواع اردك ها، قوها، غازها و … می باشد. بركه بزرگی در قسمت مركزی باغ قرار گرفته است بطوریكه تعداد زیادی از این پرندگان آبچر را در بر می گیرد.
 ۲) صخره : صخره باغ كه در ضلع شرقی قرار گرفته محیط زیستی مناسب جهت پرندگان كوهستانی و بیابانی است. پرندگانی چون كبكها بیشتر در این محیط دیده می شوند.
 ۳) قفسهای شیشه ای : از آنجا كه اصفهان دارای شرایط اقلیمی خاص خود می باشد، این قفسها با دارا بودن امكانات ویژه ای چون دستگاه تهویه، شوفاژ و كولر محیط مناسبی را برای پرندگانی كه در محیط زیست طبیعی آنها شرایط خاص آب و هوایی حاكم است، فراهم می نماید.
 ۴- قفسهای آهنی : این قفسها به دلیل نوع تغذیه پرندگان شكاری ساخته شده است. زیرا اینها در صورت آزاد بودن در محیط از سایر پرندگان و جوجه آنها استفاده می كنند. همچنین سعی شده است محیط زیست طبیعی آنها كه مناطق صخره ای كوهستانی است در قفسهای مربوط مهیا گردد.
 ۵) فضای سبز جنگلی : این فضا كه از جمله مناطق زیست پرندگان جنگلی است در سرتاسر محیط باغ ایجاد شده و پرندگان به صورت آزاد در این فضا پرواز می كنند.
 آدرس : پل وحید – میدان سهروردی – جاده الفت             تلفن: ۳۷۷۱۳۵۰۰ - ۳۷۷۲۶۸۶۹
ساعات بازدید : همه روزه از ساعت 8:30 الی 18:30
قیمت بلیط: 10000 تومان


باغ پرندگان اصفهان،پارک ناژوان اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

مجموعه استخر و پارک آبی آبسار:
پروژه "آبسار سرزمین آب و آفتاب" مجموعه منحصر بفردی از عملکردهای ویژه تفریحی،ورزشی و اقامتی است که در قالب یک معماری خاص و متفاوت در کنارهم سازماندهی شده اند.

پارک آبی آبسار اصفهان،مجموعه آبی آبسار اصفهان،سرسره آبی اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

با بهره برداری فاز نخست از بخش اول این پروژه مجموعه ی استخر سرپوشیده با امکانات و ویژگیهای بی نظیر خود آماده ی استفاده ی عموم است. استخر آبسار با 2000 متر مربع فضای سالن استخر، 500 متر مربع فضای رختکن در دو بخش عادی و ویژه، 950 متر مربع سطح آبشامل استخر استاندارد شنا، استخر شیرجه ، استخر کودکان و 3 جکوزی با دمای آب مختلف، سالن ماساژ، آرایشگاه، سونا خشک و سونای بخار، استاندارد جدیدی را از فضاهای تفریحی ورزشی آبی معرفی می کند.
این مجموعه با بخشهای پذیرایی مختلف ، با مدیریت تخصصی در این زمینه آماده ی سرویس دهی به مهمانان گرامی است. حضور مستقیم طبیعت در فضای داخلی استخر و تاثیر آن در زراحی داخلی و نور پردازی ویژه ، موجب تنوع و تغییر چشمگیر فضاها در هر یک از ساعتهای روز و شب شده که باید از نزدیک آنرا تجربه نمود
فاز دوم این مجموعه ابی نیز که شامل سرسره های ابی می باشد نیز مدتی قبل افتتاح و اماده پذیرایی از هموطنان می باشد
آدرس: سپاهان شهر-بلوار شاهد                                   تلفن:36510100
ساعات بازدید پارک آبی:
آقایان: روزهای زوج و جمعه ساعت 14-24 و روزهای یکشنبه و پنجشنبه ساعت 20-24
بانوان: سه شنبه ساعت 14-24 و روزهای یکشنبه و پنجشنبه 9 صبح الی 19
قیمت بلیط پارک آبی: 25000 تومان
این مجموعه از 2/1/96 آماده خدمت رسانی به مردم عزیز می باشد

پارک آبی آبسار اصفهان،مجموعه آبی آبسار اصفهان،سرسره آبی اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

شهربازی شهر رویاها:
در شرایطی که مردم اصفهان به دلیل خشکی زاینده‌رود نا‌راحت و دلمرده شده‌اند، شهر رویا‌ها مرهمی بر نا‌راحتی مردم است و شادی و نشاط ارمغان شهر‌بازی شهر رویا‌ها برای نصف جهان است.
شهر‌بازی شهر رویا‌ها به عنوان بزرگ‌ترین شهر‌بازی خاورمیانه محسوب می‌شود که در اصفهان راه‌اندازی شده است و این شهر‌بازی نیز همانند دیگر فعالیت‌ها و اقدامات اصفهان را به عنوان یکی از شهر‌ها و استان‌های شاخص به تمام کشور و دنیا نشان می‌دهد، این شهر‌بازی به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی، اقامتی کشور بوده که در یک فضای 60 هزار متر مربعی به صورت مشارکتی و با سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان و شرکت‌های تکنولوژی چین اجرا شده و این شهر‌بازی فضایی شاد و مهیج را برای مردم ایجاد می‌کند و این مجموعه در راستای داشتن جامعه‌ای شاد و با نشاط و به منظور فراهم‌سازی زمینه‌های توسعه محرک راه‌اندازی شده است.
در ابتدای ورود به شهر‌بازی شهر رویا‌ها با یک فضای باز که اطراف آن را کوه‌هایی فرا گرفته مواجه می‌شویم که نخستین بخشی که در این شهر‌بازی بیش از موارد دیگر توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، وجود ساختمانی به شکل دایناسور است که درون آن مبهم است و دوست داری که هر چه زود‌تر به داخل این ساختمان بروی.

شهربازی اصفهان،شهربازی شهر رویاها اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

* ترن هوایی از جاذبه‌های مهم شهر رویا‌ها است
ترن هوایی یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر‌بازی است که کوچک و بزرگ علاقه‌مند به سوار شدن روی واگن‌های این ترن هستند و کودک درون هر شخصی با دیدن این اسباب‌بازی مهیج به سر ذوق می‌آید و تفاوتی نمی‌کند که استفاده‌کنندگان از این ترن هوایی کوچک یا بزرگ باشند، زمانی که سوار ترن هوایی می‌شوی، فضایی توأم با ترس و دلهره، اما هیجان‌انگیز را تجربه می‌کنی و دوست داری که این مسیر هیچ گاه به پایان نرسد و همچنان این بازی مهیج برای مدتی طولانی ادامه داشته باشد.
البته دوست داری بازی ترن معلق بر خلاف ترن هوایی هر چه زود‌تر به پایان برسد، چرا که ترن معلق با فضایی توأم با وحشت و اضطراب همراه است که سوار شدن بر آن جرأت بسیاری می‌خواهد و هر فردی حاضر به استفاده از این بازی نیست و بسیاری از افرادی که در صف این بازی ایستاده بودند، پس از مدتی محل سوار شدن بر این وسیله را ترک می‌کردند و ترجیح داده از بازی‌های دیگر این شهر‌بازی استفاده کنند.

شهربازی اصفهان،شهربازی شهر رویاها اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

شهر رویا‌ها دارای بازی‌های متعدد مهیج و شادی‌آور است:
جدای از اسباب‌بازی‌هایی مانند ترن هوایی، ترن معلق، تاب زنجیری و چنین اسباب‌بازی‌هایی، بخش‌های جذاب دیگری چون شهر واژگون، سفینه فضایی و دنیای زیر آب در این شهر‌بازی وجود دارد که با فراهم کردن فضا‌های سه‌بعدی و پنج‌بعدی لحظاتی بسیار شاد را برای استفاده‌کنندگان ایجاد می‌کند.

جذاب‌ترین بخش شهر‌بازی شهر رویا‌ها را می‌توان در شهر واژگون مشاهده کرد که هر فرد با ورود به آن پس از گذشتن از اتاق‌های متعدد به واگنی می‌رسد که قرار است شما را به فضایی نامعلوم و پر از هیجان ببرد، واگن‌هایی با گنجایش هشت نفر در مقابل پای افراد می‌ایستد و سپس افراد با سوار شدن بر آن وارد فضایی تاریک می‌شوند و در ادامه با فضای پنج بعدی شهری مواجه می‌‌شوند که دایناسور‌ها به آن حمله کرده و هر لحظه برای شما ایجاد خطر می‌کند.

شهر رویا‌ها پیشرفته‌ترین پارک بازی خاورمیانه است:
شهر رویاها یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین پارک بازی خاورمیانه است که دارای 17 هزار هکتار مساحت و در ابتدای بزرگراه شرق اصفهان واقع شده است که دارای هفت بخش موضوعی مختلف در فضای باز و بسته است، در این مجموعه با توجه به ساختار معماری و جاذبه‌های متنوع شرایطی برای خانواده‌ها فراهم شده تا در هر گروه سنی و در شرایط آب و هوایی مختلف بتوانند لحظاتی بیاد ماندنی را تجربه کنند.

آدرس: بزرگراه کمربندی شرق اصفهان - پس از روشن دشت - نرسیده به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان
تلفن:95020960
ساعات بازدید در ایام نوروز: همه روزه از ساعت 10 صبح الی 23
قیمت بلیط:
روش اول:پرداخت 40000تومان به ازاء هر نفر افراد بالای 140 سانتی متر و 30000 تومان به ازاء هر فرد بین 110-140 و افراد زیر 110 سانتی متر ورودی رایگان می باشد
در این روش هربازی برای هر نفر و یک مرتبه میسر می باشد و استفاده از دستگاه ها رایگان می باشد
روش دوم: (پرداخت 5000 تومان ورودی + 15000 تومان شارژ اصفهان کارت  ) به ازاء هر نفر
در این روش مبلغ هر بازی از شارژ اولیه اصفهان کارت کسر می گردد


شهربازی اصفهان،شهربازی شهر رویاهای اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

پارک کوهستانی صفه:
وجود امكانات فضای سبز متنوع، بركه‌های آب و آب نماها، وجود فضاهای باز برای اطراق و آشپزی، وجود امكانات مختلف برای بازیهای جمعی و پیاده‌روی، گشت و تماشا این مكان را به محلی برای تفریح و تفرج مردم تبدیل نموده است. كوه صفه به عنوان یك نشانه بزرگ شهری عمل می‌كند كه از یك طرف، از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است و از طرف دیگر بهترین امكان را برای تماشای چشم انداز زیبا و رنگارنگ كل شهر اصفهان در اختیار می‌گذارد.
علاوه بر تفریح و تفرج و پیک نیک و کوهنوردی میتوان از امکانات و تفریحات زیر نیز بهره برد:

 پارک کوهستانی صفه اصفهان،پارک صفه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

- تله كابین صفه :
تله كابین صفه در ۲ خط طراحی شده است. خط اول آن از بزرگراه شهدای صفه تا گردنه باد با طول ۱۸۵۰ متر و ۵۰ كابین ۴ نفره كه امكان بازدید از بام اصفهان را برای بازدیدكنندگان فراهم می آورد و مناظر كوه صفه نظیر قلعه شاهدز ، دیدنی های اطراف شهر و تنگه گردنه باد از جاذبه های طبیعی این مسیر به شمار می رود و خط دوم آن از گردنه باد به سمت قله شاهدژ با طول ۶۵۰ متر و ۶ پایه میانی می¬باشد.
علاوه بر این امكاناتی نظیر رستوران، كافی شاپ، شهربازی ویژه كودكان و بزرگسالان و مركز بولینگ اصفهان با ظرفیت ۱۰خط بازی جهت اوقات فراغت بازدیدكنندگان در ایستگاه های تله كابین موجود است.
تلفن: 36759012 - 36759013

-باغ وحش صفه :
تلفن: 36759017

باغ وحش صفه،باغ وحش اصفهان،پارک وحش صفه،پارک کوهستانی صفه اصفهان،پارک صفه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

بولینگ اصفهان :
این مركز با مساحتی حدود ۱۰۰۰ مترمربع و ۱۰ خط بازی همه روزه پذیرای مشتاقان این ورزش مفرح می باشد

آدرس : اتوبان شهدای صفه – كوه صفه – كنار تله كابین      تلفن: 36759012 - 36759013
ساعات بازدید : ۹ تا ۲۳

-رستوران فراز صفه :
تلفن: 36693941

رستوران زاگرس:
 تلفن:   95016001 - 395016002 - 95016003      
          
در کافه های محله جلفا تجربه ای متفاوت را برای خود رقم بزنید:
اگر اهل کافه رفتن هستید و دوست دارید در سفر هم یک طعم بی نظیر را بچشید  و یا پس از یک روز گشت و گذار می خواهید کمی استراحت کنید، به محله جلفا بروید و در کافه های زیبای این محله اوقات خوشی را سپری نمایید. کافه های این محله از بهترین های اصفهان هستند و با فضاهای متفاوت و زیبای خود و عطر خوش قهوه های اصیل از شما پذیرایی می کنند.


جلفا اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان


باغ گلها:
باغ بزرگ گلها است و جای جای آن باغ در باغ، اما این پروژه معظم واسطه عقد پاركهای شهر به شمار می‌رود. ویژگی و امتیاز منحصر به فرد این باغ را باید در وجوه چندگانه تفریحی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقی آن جستجو كرد كه امید می‌رود با جذابیتهای چشمگیر خود، استعدادهای توریستی شهر اصفهان را بیش از پیش افزایش دهد و تقویت كند.

باغ گلها اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

معرفی بعضی از قسمتهای مختلف مجموعه باغ گلها:
باغ صخره‌ای :
وسعت این باغ ۲۵۰۰ متر و ارتفاع ۳ متر است و ۲۵۰ گونه گیاهان صخره‌ای كه نمایی از طبیعت را ارائه می‌نمایند، در این باغ كاشته شده است.
آبشار باغ :
این آبشار در سمت شرقی باغ صخره‌ای قرار دارد و از ارتفاع چهارمتری حجم قابل توجهی از آب به داخل بركه ریزش می‌كند و جریان می‌یابد. در ساختمان آبشار از انواع سنگهای رودخانه‌ای استفاده گردیده است تا آبشار كاملاً طبیعی جلوه نماید.

باغ گلها اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

بركه :
به منظور تلطیف هوا و پرورش انواع گیاهان آبزی، در طرح باغ بركه‌ای به مساحت حدود ۳۵۰۰ متر مربع در ضلع جنوب شرقی باغ پیش‌بینی گردیده است.

باغ گلها اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

محوطه مخصوص كودكان :
در این محوطه با استفاده از انواع پرچینها طرحی پیش‌بینی گردیده است كه بچه‌ها بتوانند با گریز و اختفاء ساعاتی از وقت خود را در باغ بگذرانند.
محوطه باغ :
سطح كلی قطعات باغ جمنكاری و با پیش‌بینی انواع باغچه‌ها در طرحهای متنوع استفاده از گلهای فصلی یكساله، دو ساله، دائمی و درخچه‌های زینتی ممكن می‌گردد. در مركز باغ طرح فرش كه یكی از نقشهای اصیل و دیرینه اصفهان است و گل و بوته و ترنج فرش از انواع انشاء گلها استفاده می‌گردد، معابر باغ كه حدود ۵۰۰۰ متر مربع است با نوعی كفپوش (سنگهای گرانیت) با طرحهای خاص مفروش گردیده است.
باغ رز:
در قسمتی از باغ ، باغچه‌هایی به منظور كشت انواع گل رز در ایران در نظر گرفته شده است.
گلخانه :
به منظور پویا بودن باغ گلها، با توجه به شرایط اقلیمی اصفهان و كمبود گل در فصل زمستان، مجموعه گلخانه به مساحت ۷۰۰ متر مربع در ضلع مال شرق باغ پیش‌بینی شده است كه با فراهم نمودن انواع اقلیم در طول فصل زمستان بازدید كنندگان می‌توانند نظاره‌گر انواع گلها باشند.
باغ گیاهانی دارویی و خوراكی :
این مجموعه با مساحتی در حدود ۱۱۷۰ متر مربع دارای ۱۳۲ گونه از انواع گیاهان دارویی و خوراكی موجود در مناطق مختلف ایران می‌باشد كه بر اساس یك سری مطالعات، انتخاب و نسبت به كشت آن اقدام شده است. موقعیت این مجموعه در شمال باغ می‌باشد.
باغ سوزنی برگان :
این قسمت دارای انواع درختان سوزنی برگ می‌باشد كه مساحتی بیش از ۲۱۶۶ متر مربع از باغ را به خود اختصاص داده و در منتهی‌الیه دریاچه واقع گردیده است. تنوع گونه ها در این مجموعه بالغ بر ۸۶ گونه می‌باشد.
باغ گیاهان پیازی :
این مجموعه نیز با انواع گیاهان پیازی شكل گرفته، همچنین سعی شده با استفاده از تعداد قابل توجهی از گونه‌هایی كه با شرایط آب و هوایی اصفهان سازگاری دارند، منظره زیبایی به نمایش گذاشته شود.تعداد گونه‌های این مجموعه ۳۸ گونه و مساحت آن بالغ بر ۷۴۰ متر مربع است.
مجموعه گونه‌های زنبق :
این مجموعه نیز با مساحتی در حدود ۹۰۰ متر مربع درضلع شرقی باغ و در كنار آمفی تئاتر با تعداد ۴۶ گونه گیاهی پیش‌بینی شده است كه دارای گونه‌های متعدد زنبق می‌باشد.
مجموعه گونه‌های داوودی :
این مجموعه نیز با مساحتی در حدود ۹۰۰ متر مربع در ضلع شرقی باغ با تعداد ۲۶ گونه گیاهی پیش‌بینی شده است كه دارای گونه‌های متعدد از گلهای داوودی می‌باشد. 
آدرس: ‌میدان بزرگمهر ابتدای خیابان سلمان فارسی          تلفن : 32672059
ساعات بازدید: 7 صبح الی 22

باغ گلها اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،تفریحی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهانتبلیغات
خبرنامه

اگر از این مطلب خوشتان آمد،رایانامه خود را ثبت کنید و از این پس تمام مطالب اصفهان نما در رایانامه خود دریافت کنید!

مطالب مرتبط
 • موزه های اصفهان
 • مراکز خرید اصفهان
 • پربازدید ترین اماکن تاریخی اصفهان
 • 14 مکان محبوب گردشگران خارجی در اصفهان
 • کلمات کلیدی اماكن تفریحی اصفهان ، گردشگری اصفهان ، تفریح اصفهان ، سفر اصفهان ، اماكن توریستی اصفهان ، سفر اصفهان كجا بریم ، مراکز تفریحی اصفهان ،
  موضوعات مرتبط
 • راهنمای گردشگران
 • مناطق گردشگری
 • ارسال نظر
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  میلاد سلام ضمن تشکر از راه اندازی این سایت و اطلاعات مفیدی که گذاشتین.
  فقط چرا قیمت بلیط ها با چیزی که توی سایت تون نوشته شده فرق داره اونم خیلی زیاد!!!
  بلیط باغ گلها رو زدید 1500 تومن درحالی که 6500 تومن از ما گرفتن!!!
  دانلود کتاب آیین نامه رانندگی ممنون از آموزش هایی که قرار
  می دهید
  علی ممنون بابت گلچینی كه آماده كردید
  شهربازی رویاها را رفتم،شهربازی خوبیه اما به نظر من به قیمتش نم ارزه و اگر ارزانتر بود بهتر بود،وسایل از پرهیجان رو به ترسناك داره مثل همین وسیله ای كه عكسش را گذاشتین تا وسایل برای سنین پایین تر،دنیای زیر آب را اصلا دوست نداشتم انگار مخاطبش كودكان بود،سفر به فضاش را دوست داشتم جالب بود مخصوصا اگر اولین وسیله ای باشه كه میری،شهر واژگونش تو دستگاه های مجازی از همه جالتر بود،حس جالبی بود،وسایل كامپیوتریش تو سالن بازی های كامپیوتری فوق العاده بی كیفیت بود و وسایلش خوب نبود اما در كل شهربازی خوبی بود
  آكواریوم ناژوان هم رفتم خیلی برام جالب بود و زیبا ساخته شده،قسمت آكواریوم های عادیش را بیشتر از تونل آكواریوم دوست داشتم چون آبزیان بسیار زیبایی داشت اما تونل آكواریوم خودش خیلی جالب بود اما تنوع آبزیانش كم بود(البته شاید آن موقع كه ما رفتیم تنوع كم بود و شاید الان بهتر شده)ولی بازهم آكواریوم هم قیمتش بالا بود اما خب خیلی هم برامون جالب بود
  سلام علی جان
  خیلی ممنون كه سایر هموطنان هم از نظرات خودت بهره مند ساختی
  دوستان خوش حال میشیم كه تجربه های شخصی خود در بازدید از اماكن گردشگری كه در سایت قرار میگیرد بهره مند سازید
  نظرسنجی
  » به نظر شما کدام پروژه در حال ساخت برای اصفهان مفیدتر است؟